AKUSTYKA w budownictwie

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1933
  • Dostępność: jest na stanie
    Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 79,00 zł 71,10 zł / szt.

AKUSTYKA w budownictwie.

Niniejsza publikacja jest poświęcona zagadnieniom akustycznym, jakie występują w budownictwie. Koncentruje się głównie na budownictwie mieszkaniowym, ale omawiane są również wybrane problemy dotyczące budynków użyteczności publicznej, obiektów przemysłowych oraz inżynierskich stanowiących źródło hałasu.

W Polsce jest obecnie nowelizowana seria podstawowych norm określających wymagania akustyczne w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej. Rewidowane są normy europejskie określające zasady badań akustycznych elementów budowlanych i budynku, a także normy projektowe pozwalające na określenie jego właściwości akustycznych na podstawie właściwości elementów składowych. Gotowa jest także końcowa wersja normy odnoszącej się do hałasu środowiskowego. W publikacji zostały uwzględnione uwarunkowania wynikające z tych działań.

Książka przeznaczona jest dla osób zajmujących się budownictwem: projektantów, inwestorów, deweloperów, ale także planistów, urbanistów, lokalnych władz podejmujących decyzje w zakresie budownictwa. Zawiera kompletną wiedzę w zakresie akustyki budowlanej i niezbędny warsztat dla projektanta. Będzie również przydatna studentom oraz wykładowcom budownictwa, akustyki oraz inżynierii dźwięku.

Spis treści:

Wprowadzenie.

1. Warunki akustyczne w środowisku.

2. Kształtowanie właściwości akustycznych budynku.

3. Charakterystyka akustyczna elementów i wyrobów budowlanych.

4. Uwarunkowania formalne ochrony akustycznej budynku.

5. Ochrona przed hałasem w budownictwie mieszkaniowym.

6. Wybrane zagadnienia akustyczne w budynkach użyteczności publicznej.

 

wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN SA
autor: Jacek Nurzyński
rok wydania: 2018
ilość stron: 338
format: B5
ISBN: 978-83-01-19631-8.
okładka: miękka