Elektrownie i elektrociepłownie gazowo-parowe

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1879
  • Dostępność: jest na stanie
    Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 89,00 zł 80,10 zł / szt.

rabat - 10%

Elektrownie i elektrociepłownie gazowo-parowe.

W publikacji przedstawiona jest analiza techniczna (termodynamiczna) i ekonomiczna układu energetycznego elektrowni i elektrociepłowni gazowo-parowych. Omówiona jest optymalizacja doboru takiego układu ze względu na wybraną funkcję.

Osiągniecie wysokiej sprawności energetycznej, co prowadzi do zmniejszenia zużycia paliwa i kosztów eksploatacyjnych, ale z drugiej strony instalacja wysokosprawnych układów wymaga niemałych nakładów inwestycyjnych. W książce jest pokazane, jak stosować rachunek efektywności ekonomicznej w energetyce.

Kryterium ekonomiczne, tzn. kryterium maksymalizacji zysku z tworzenia energii elektrycznej i ciepła jest nadrzędne dla kryterium termodynamicznego. To od analizy opłacalności ekonomicznej zależy podjęcie decyzji inwestycyjnych.

Książka skierowana do studentów i pracowników wydziałów elektrycznych i mechanicznych (kier. energetyka), inżynierów zajmujących się planowaniem, budową oraz eksploatacją elektrowni i elektrociepłowni, pracowników energetyki zawodowej, a także inwestorom elektrowni i elektrociepłowni gazowo-parowych.

Spis treści:

Przedmowa

1. Sprawność energetyczna układów gazowo-parowych.

2. Dobór kotła odzyskowego do elektrociepłowni i elektrowni gazowo-parowych.

3. Optymalizacja termicznych parametrów pracy jedno- i dwuciśnieniowej części parowej elektrociepłowni i elektrowni gazowo-parowej.

4. Dobór mocy cieplnej bloku gazowo-parowego do nowo budowanych elektrociepłowni komunalnych.

5. Energetyczna i ekonomiczna efektywność konwersji węglowych elektrociepłowni i elektrowni do układów gazowo-parowych dwupaliwowych.

wydawca: WNT
autor: Ryszard Bartnik
rok wydania: 2017
ilość stron: 255
format: 16,5 x 23,5 cm
ISBN: 978-83-01-19311-9.
okładka: miękka