Instalacje zasilające urządzenia bezpieczeństwa pożarowego. Tom 1 Układy połączeń i urządzenia zasilające.

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1678
  • Producent: Instytut Techniki Budowlanej
  • Dostępność: jest na stanie
    Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 36,00 zł / szt.

Instalacje zasilające urządzenia bezpieczeństwa pożarowego.

Tom 1 Układy połączeń i urządzenia zasilające.

Praca zawiera podstawowe dane niezbędne do prawidłowego projektowania i montażu instalacji bezpieczeństwa w obiektach budowlanych.

W tomie 1 publikacji przedstawiono opisowo i rysunkowo właściwe układy zasilania instalacji bezpieczeństwa, podtrzymujące pracę zasadniczych urządzeń funkcjonujących w budynku lub obiekcie budowlanym w czasie pożaru. Opisano źródła zasilania podstawowego i rezerwowego. Przedstawiono także wyniki wieloletnich badań statystycznych prowadzonych przez R. Lenartowicza, oraz danych z GUS, PIP, KGPSP w zakresie porażenia prądem ludzi oraz występujących pożarów w Polsce. Tom 1 publikacji zawiera również niezbędną bibliografię i terminologię dotyczącą rozpatrywanego tematu.

W tomie 2 omówiono zasady ochrony przeciwporażeniowej w czasie akcji gaśniczej i ewakuacji, montażu zespołów kablowych oraz doboru przewodów zasilających urządzenia funkcjonujące w czasie pożaru. W rozdziale czwartym podano zasadę zasilania i funkcjonowania kluczowych urządzeń pożarowych: wyłącznika przeciwpożarowego, instalacji oświetlenia ewakuacyjnego, dźwiękowych systemów ostrzegawczych, urządzeń do odprowadzania dymu i ciepła, pomp pożarowych. Tom 2 zawiera także odpowiednią do tematyki terminologię i bibliografię dotyczącą instalacji bezpieczeństwa pożarowego.

Spis treści w załączniku poniżej

wydawca: Instytut Techniki Budowlanej
autor: R.Lenartowicz, J.Fangrat
rok wydania: 2016
ilośc stron: 143
format: B5
ISBN 978-83-249-8467-1.
okładka: miękka