Jak studiować życie w przestrzeni publicznej

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 2211
  • Dostępność: jest na stanie

  • Historia ceny
  • Czas realizacji: 24 h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 49,00 zł / szt.

Jak studiować życie w przestrzeni publicznej.

Jak pogodzić rozbudowę miast, w których skupia się życie coraz większej liczby ludzi, z jednoczesnym zachowaniem przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni dla mieszkańców? To jedno z kluczowych pytań, jakie stawiają Jan Gehl i Birgitte Svarre, a w publikacji Jak studiować życie w przestrzeni publicznej starają się znaleźć na nie odpowiedź popartą interdyscyplinarnymi badaniami.

 

Jan Gehl to architekt i badacz z 50-letnim doświadczeniem. W książce dzieli się wnioskami i obserwacjami, które pozwalają zrozumieć czynniki wpływające na sposoby korzystania z przestrzeni miejskiej przez ludzi. To właśnie aktywna obserwacja – według Gehla – jest kluczowa do projektowania zapraszającej przestrzeni publicznej. Wyniki tych dociekań można wykorzystać w procesach decyzyjnych, jako element pracy planistów lub przy projektowaniu pojedynczych obiektów, takich jak ulice, place czy parki. Pierwotny cel pozostaje do dziś aktualny: odzyskać miasto jako istotną przestrzeń do zaplanowania.

Współautorką książki jest Birgitte Svarre – badaczka zajmująca się kulturą współczesną oraz komunikacją kulturową. Połączenie tych dwóch perspektyw, a zarazem doświadczeń, zaowocowało interdyscyplinarną publikacją, w której autorzy stawiają pytania, szukają odpowiedzi i przedstawiają gotowe rozwiązania. Wszystko po to, aby w miastach żyło się coraz lepiej.

Publikacja zwraca również uwagę na odpowiedzialność, jaką wszyscy ponosimy za otaczającą nas przestrzeń publiczną, i udostępnia narzędzia, aby ją lepiej planować i odpowiednio nią zarządzać.

Ten przewodnik będzie nieocenionym źródłem inspiracji, rozwiązań i przykładów dla każdej osoby, która chciałaby ulepszać miasto.

 

• Dla wszystkich zainteresowanych pojęciem "przestrzeń miejska"

• Dla wszystkich poszukujących funkcjonalnych rozwiązań dla przestrzeni miejskiej

 

Zobacz również:

Chaos Warszawa. Porządki przestrzenne polskiego kapitalizmu

Miasta dla ludzi

Wydawnictwo Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki
Autor Jan Gehl, Birgitte Svarre
Tłumaczenie Marta Anna Urbańska
Język Polski
ISBN/EAN 978-83-956466-5-2
Rok wydania 2021
Liczba stron 188
Okładka Twarda