Jak zbudować dom energooszczędny i skorzystać z dopłaty.

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 426
  • Producent: Przewodnik Budowlany
  • Dostępność: czasowo niedostępne
    Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 42,00 zł / szt.
  • Niedostępny

Jak zbudować dom energooszczędny i skorzystać z dopłaty.

wydawca: Przewodnik Budowlany Sp.z o.o.
autorzy: Bianka Naciążek; Ryszard Piotrowski
rok wydania: 2013
ilość stron: 168
format: 160x230 mm
ISBN: 978-83-92339-46-5

Publikacja z zakresu budownictwa energooszczędnego poświęcona zasadom, którymi należy się kierować, aby zbudować dom energooszczędny.
W jej treści Czytelnik znajdzie potrzebne informacje dotyczące zasad budownictwa energooszczędnego i pasywnego, zgodnego z obecnymi oraz przyszłymi wymaganiami. W świetle zaostrzanych przepisów domy energooszczędne przestają być “zabawą” dla bogatych, a obowiązującym standardem.

Książka jest bogato ilustrowana, a jej treść teoretyczna poparta jest wieloma przykładami, opierającymi się na aspekcie praktycznym.
Wyjaśnia takie pojęcia jak: standard energetyczny budynku, energia pierwotna i końcowa, współczynnik przenikania i przewodzenia ciepła.
Oparta jest na czytelnym podziale wszystkich najważniejszych elementów konstrukcji budynku. W każdym rozdziale przedstawione zostały czynniki wpływające na izolacyjność termiczną przegród zewnętrznych oraz możliwości uzyskiwania jak najlepszych ich parametrów.

Wsparciu dla inwestorów służą rządowe programy dopłat, które mają promować budownictwo energooszczędne na rynku mieszkaniowym. Wiele zagadnień w niniejszej publikacji dopasowanych jest merytorycznie właśnie do wymogów programu dopłat do budynków energooszczędnych prowadzonych przez NFOŚiGW.

spis treści w załącznikach poniżej