Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. Włodzimierz Starosolski T. 1 (oprawa miękka)

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 411
  • Producent: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Dostępność: czasowo niedostępne
  • szt.
  • Cena netto: 59,14 zł / szt. 69,00 zł 62,10 zł / szt.

chwilowy brak

Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. T. 1 (oprawa miękka)

Kolejna już, 14 edycja znanej w środowisku budowlanym książki. W tym wydaniu dokonano w stosunku do wydania 13. korekty zauważonych usterek w tekście, wzorach i na rysunkach. Uaktualniono też opisy norm według stanu na wrzesień 2011 roku. W sposób pełny ujęto zalecenia zawarte w Eurokodzie 2 i normach związanych. Normy „europejskie” (PN-EN, PN-ISO, PN-EN-ISO) potraktowano jako podstawowe nie rezygnując z przedstawienia w pełni zaleceń dotychczasowych Norm Polskich (PN). Tekst zilustrowano wieloma zdjęciami ułatwiającymi przyswojenie fizycznego kształtu omawianych elementów i ich szczegółów - pokazującymi je w rzeczywistości.

Pierwsze trzy tomy obejmują obliczanie i konstruowanie najczęściej stosowanych elementów i konstrukcji żelbetowych, zarówno monolitycznych, jak i prefabrykowanych. Przedstawiono tu również praktyczne zasady prawidłowego stosowania wspomagania projektowania obliczeniami komputerowymi.

W tomie I podręcznika autor podał ogólne podstawy projektowania i zbrojenia konstrukcji, stosowane akcesoria budowlane, zasady kotwienia i łączenia zbrojenia oraz omówił projektowanie monolitycznych i prefabrykowanych stropów płytowo-belkowych. Specjalny rozdział poświęcił zabezpieczeniom konstrukcji żelbetowych przed działaniem pożaru. Do tomu dołączono zestaw tablic pomocnych przy obliczaniu elementów belkowych.

Znakomity podręcznik dla studentów zarówno studiów inżynierskich, jak i magisterskich, a także niezastąpione źródło informacji i praktycznych wskazówek dla szerokiego grona inżynierów.

W 2008 roku 11. wydanie książki otrzymało Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

wydawca: PWN
autor: Włodzimierz Starosolski
rok wydania: 2012
ilość stron: XXXIV+666
format: B5
ISBN: 978-83-01-16886-5
okładka: miękka