Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. Włodzimierz Starosolski T. 5 (oprawa miękka)

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1427
  • Producent: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Dostępność: jest na stanie
    Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 89,00 zł 80,10 zł / szt.

rabat -10% lub do wyczerpania zapasów

Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. Tom 5 (oprawa miękka)

wyd. kwiecień 2016 r.

Kolejny, nowy 5. tom stanowi dalsze rozwinięcie znanej w środowisku budowlanym książki, obecnej na rynku wydawniczym od 30 lat. Obecnie na rynku funkcjonują także pozostałe części podręcznika (tomy 1-4).

Tom 5. poświęcono głównie elementom prętowym. Autor w sposób przystępny i szeroki podał zasady kształtowania, obliczania i konstruowania ustrojów i elementów konstrukcji szkieletowych, a następnie wiązarów dachowych i elementów pokrycia. W dalszej części tomu przedstawiono sposoby i metody kształtowania, obliczania i konstruowania łuków prętowych i powłokowych oraz belek, estakad i torów podsuwnicowych. Zagadnienia odniesiono zarówno do konstrukcji monolitycznych jak i prefabrykowanych wskazując na elementy wspomagania komputerowego w procesie projektowania.
W publikacji w sposób pełny ujęto zalecenia zawarte w Eurokodzie 2 i normach związanych. Normy „europejskie” (PN-EN, PN-ISO, PN-EN-ISO) potraktowano jako podstawowe, nie rezygnując z przedstawienia w pełni zaleceń dotychczasowych Norm Polskich (PN). Tekst zilustrowano wieloma rysunkami i zdjęciami ułatwiającymi przyswojenie fizycznego kształtu omawianych elementów i ich szczegółów – pokazującymi je w rzeczywistości.
Jest to znakomity podręcznik dla studentów zarówno studiów inżynierskich, jak i magisterskich, a także niezastąpione źródło informacji i praktycznych wskazówek dla szerokiego grona inżynierów

Spis treści:

Podstawowe oznaczenia.

22. Konstrukcje szkieletowe

23. Wiązary dachowe i elementy pokrycia

24. Belki podsuwnicowe i estakady podsuwnicowe

25. Łuki

 

wydawca: PWN
autor: Włodzimierz Starosolski
rok wydania: 2016
ilość stron: 885
format: B5
ISBN:978-83-01-18476-6.

oprawa miękka