Leksykon urbanistyki i planowania przestrzennego.

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1193
  • Dostępność: jest na stanie
    Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 84,00 zł 71,40 zł / szt.

Leksykon urbanistyki i planowania przestrzennego.

"Ukazanie się na polskim rynku wydawniczym „Leksykonu” będzie przywitane z zainteresowaniem przez liczne środowiska: zarówno urbanistów, planistów i projektantów, jak i pracowników służb urbanistyczno-architektonicznych, a także studentów i kadrę naukową licznych uczelni kształcących nowe kadry dla pracy w tych dziedzinach. W przyjętym zakresie „Leksykonu” jego autor znacznie odbiega od problematyki związanej wyłącznie z planowaniem przestrzennym: znajdziemy w nim także szereg definicji pojęć z dziedzin towarzyszących, m.in. związanych z prowadzeniem działalności inwestycyjnej, architekturą i budownictwem z realizacją polityk rozwoju społeczno-gospodarczego, ochroną środowiska i zabytków i prawem dla gospodarki przestrzennej.
 Takie ujęcie jest jak najbardziej godne uznania, gdyż planowanie przestrzenne i urbanistyka to są dziedziny wielodyscyplinarne, wymagające wszechstronnej wiedzy o skomplikowanej materii gospodarowania w przestrzeni, ochrony jej zasobów oraz odnowy, kształtowania i komponowania struktur przestrzennych. Od 43 lat, kiedy to ukazał się „Mały słownik urbanistyczny”, przygotowany przez nieistniejący Instytut Urbanistyki i Architektury i od prawie już 13 lat, kiedy to w wyniku współpracy polskich i niemieckich oraz szwedzkich ekspertów ukazały się leksykony polsko-niemiecki i polsko-szwedzki[nbsp] pojęć planowania przestrzennego – takiego wydawnictwa nie było.
 Dotkliwą lukę w tym zakresie wypełnia dzieło Piotra Saternusa, architekta i urbanisty, praktykującego projektanta i już od wielu lat obserwatora zmieniających się uwarunkowań dla planowania i rozwoju przestrzennego w naszym kraju."

Dr arch. Janusz Korzeń
GKUA /„Przegląd Urbanistyczny”/TUP


wydawca: BEL Studio Sp.z o.o.
autor: Piotr Saternus
rok wydania: 2013
ilośc stron: 640
format: B5
ISBN: 978-83-7798-092-7.
okładka: miękka