Mosty hybrydowe

  • szt.
  • 63,00 zł / szt.

Mosty hybrydowe

Publikacja podsumowuje seminarium Naukowo-Techniczne, które odbyło się we Wrocławiu w dniach 29-30 listopada 2018 roku, organizowane przez Katedrę Mostów i Kolei Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej.

Wstęp:
"Rozwój budownictwa mostowego w Polsce w ostatnich latach jest zauważalny i dotyczy wielu obszarów. Wybudowaliśmy dwa największe mosty w Europie typu ekstradosed - most przez Wisłę i Kwidzyniu i most na drodze krajowej DK16 w ciągu obwodnicy Ostródy.
W Polsce powstają nowatorskie konstrukcje zespolone, konstrukcje z drewna klejonego i kompozytów. Wydaje się, więc celowym rozpoznanie obszarów najbardziej innowacyjnego rozwoju mostownictwa, a mianowicie konstrukcji hybrydowych.
Publikacje dotyczące polskiej inżynierii mostowej pojawiają się coraz częściej na ważnych międzynarodowych konferencjach i w prestiżowych pismach dotyczących inżynierii lądowej.
Tegoroczne Seminarium poświęciliśmy problematyce mostów hybrydowych tworzonych z różnych materiałów lub przy zastosowaniu różnych systemów konstrukcyjnych."

W książce zawarto 32 prace związane z omawianymi zagadnieniami.

List artykułów znajduje się w załączniku poniżej

wydawca: Dolnośląskie Wydawnictwo Edukacyjne
wyd. 2018 r.
format: 17 x 24 cm
okładka: twarda
ilość stron: 384
ISBN: 978-83-7125-279-2