Dynamika budowli. Obliczenia układów prętowych oraz o masach skupionych.

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1572
  • Producent: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Dostępność: jest na stanie
    Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 59,00 zł 53,10 zł / szt.

rabat - 10%

Dynamika budowli. Obliczenia układów prętowych oraz o masach skupionych.

"(…) co warte byłyby wyniki obliczeń statycznych złożonych modeli konstrukcji budowlanych, przeprowadzone przy pomocy nawet najlepszego programu komputerowego, gdybyśmy nie potrafili w sposób analityczny rozwiązać najprostszych schematów statycznych. Analogiczna sytuacja występuje w odniesieniu do obliczeń dynamicznych. Odpowiedzialne prowadzenie obliczeń przy pomocy programów komputerowych i prawidłowa interpretacja ich wyników wymaga znajomości podstawowych fizycznych aspektów analizowanego zjawiska. Rozpoznanie zachowania się modeli konstrukcji prostych, o których traktuje ta książka, pozwoli na uogólnienie wiedzy na konstrukcje złożone.

Ze wstępu:
Zagadnienia związane z obliczeniami dynamicznymi nie zawsze są intuicyjne. Wynika to z faktu, że często nie zachodzi liniowa zależność między obciążeniem a przemieszczeniem. Często niewielka zmiana parametrów obciążenia może powodować nieproporcjonalnie duże zmiany sił wewnętrznych. Dlatego też tak ważne jest świadome posługiwanie się modelami konstrukcji.

Książka w przystępny sposób prezentuje podstawowe informacje dotyczące obliczeń dynamicznych oraz zjawisk obserwowanych w konstrukcjach obciążanych dynamicznie, które przyszły lub już praktykujący inżynier może swobodnie wykorzystać w praktyce.
Wszystkie rozważania prowadzone są od podstawowych założeń do końcowego opisu, a poszczególne partie materiału Autor podsumowuje konkretnymi przykładami obliczeniowymi.
Publikacja przyda się zarówno studentom zdobywającym wiedzę na kierunkach związanych z budownictwem, jaki i inżynierom, którzy w swojej praktyce stanęli przed koniecznością rozwiązania problemów dotyczących obciążeń dynamicznych i zachowania się konstrukcji pod ich wpływem."

Spis treści:

1. Wprowadzenie.

2. Układy o jednym stopniu swobody.

3. Układy o dwóch stopniach swobody.

4. Układy o trzech i większej liczbie stopni swobody.

5. Układy o ciągłym rozkładzie mas.

6. Podstawowe obciążenia dynamiczne.

7. Materiałowe tłumienie drgań i reologiczne właściwości modeli materiałów.

8. Konstrukcyjne tłumienie drgań i nieliniowe drgania konstrukcji.

Dodatki.

Dodatek A. wybrane zagadnienia mechaniki technicznej.

Dodatek B. wybrane wzory i pojęcia matematyczne.

 

wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN SA
autor: Krzysztof Gromysz
rok wydania: 2016
ilośc stron: 239
format: 16,5 x 23,5 cm
ISBN: 978-83-01-18798-9.
okładka: miękka