Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych.Włodzimierz Starosolski T. 3 (oprawa miękka)

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 413
  • Producent: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Dostępność: jest na stanie
    Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 89,00 zł 80,10 zł / szt.

rabat -10% lub do wyczerpania zapasów

Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. T. 3 (oprawa miękka)

wydawca: PWN
autor: Włodzimierz Starosolski
rok wydania: 2016
ilość stron: XXIV+672
format: B5
ISBN: 978-83-01-16816-2

Nowe, czwarte wydanie, zostało znacznie poszerzone i uzupełnione. W sposób pełny ujęto zalecenia zawarte w Eurokodzie 2 i normach związanych. Normy "europejskie" (PN-EN, PN-ISO, PN-EN-ISO) potraktowano jako podstawowe, nie rezygnując z przedstawienia w pełni zaleceń dotychczasowych Norm Polskich (PN). Tekst zilustrowano wieloma rysunkami i zdjęciami ułatwiającymi przyswojenie fizycznego kształtu omawianych elementów i ich szczegółów – pokazującymi je w rzeczywistości.

Pierwsze trzy tomy obejmują obliczanie i konstruowanie najczęściej stosowanych elementów i konstrukcji żelbetowych, zarówno monolitycznych, jak i prefabrykowanych. Przedstawiono tu również praktyczne zasady prawidłowego stosowania wspomagania projektowania obliczeniami komputerowymi.

W trzecim tomie podręcznika autor omówił zasady obliczania i konstruowania słupów, ścian, fundamentów i ścian oporowych. Wiele uwagi poświęcono projektowaniu i konstruowaniu szczegółów konstrukcji żelbetowych takich jak: załamania, naroża i skrzyżowania prętów, krótkie wsporniki i wsporniki belkowe, a także otwory w belkach i przeguby. Nowy duży rozdział zawiera zagadnienia projektowania, konstruowania i napraw posadzek przemysłowych.

Znakomity podręcznik dla studentów zarówno studiów inżynierskich, jak i magisterskich, a także niezastąpione źródło informacji i praktycznych wskazówek dla szerokiego grona inżynierów.