Uszkodzenia i naprawy przegród budowlanych w aspekcie izolacyjności termicznej.

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1567
  • Producent: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Dostępność: jest na stanie
    Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 59,00 zł 56,05 zł / szt.

Uszkodzenia i naprawy przegród budowlanych w aspekcie izolacyjności termicznej.

"To jedyna krajowa publikacja opisująca w tak kompleksowy sposób błędy i nieprawidłowości – zarówno w zakresie projektowania – jak i zagadnienia dotyczące ochrony cieplno-wilgotnościowej przegród budynków."
                                                               Z opinii dr. hab. inż. Łukasza Drobca


Aktualnie dbanie wyłącznie o wysokie standardy energetyczne budynków nowoprojektowanych jest niewystarczające do spełnienia zakładanych efektów ekologicznych. Niezbędne są także działania zmierzające do radykalnego zmniejszenia energochłonności i poprawy stanu technicznego istniejących już zasobów budowlanych. Niniejsze opracowanie dostarcza aktualną wiedzę nt. rozwiązań materiałowo-konstrukcyjnych typowych przegród budowlanych, a także oceny stanu ochrony cieplno-wilgotnościowej budynków oraz uszkodzeń i napraw elementów budowlanych – pomocną w osiągnięciu tego celu.
Wybrane problemy zilustrowano przykładami pochodzącymi z wykonanych realizacji stanowiących dokumentację ekspercką autorów. Podane przykłady zainspirowane zostały przez współpracujących z nimi inżynierów budowlanych i architektów, którzy na co dzień borykają się z problemami remontów i dociepleń istniejących budynków.
Książka skierowana jest do wszystkich uczestników procesu budowlanego zajmujących się wdrażaniem poprawy efektywności energetycznej obiektów budowlanych. Opisywana tematyka z pewnością zaciekawi także rzeczoznawców budowlanych zajmujących się budownictwem ogólnym oraz fizyką budowli, a także zarządców nieruchomości i właścicieli budynków, w których konieczna jest poprawa efektywności energetycznej. Opracowanie może również stanowić doskonałą pozycję wspomagającą naukę studentów wydziałów architektury, budownictwa i inżynierii środowiska.

Spis treści:

1. Wprowadzenie.

2. Rozwiązania materiałow-konstrukcyjne typowych przegród budowlanych.

3. Materiały termoizolacyjne.

5. Ocena stanu ochrony cieplno-wilgotnościowej budynków.

6. Nieprawidłowości na etapie projektowania.

7. Błędy i nieprawidłowości wykonawcze ścian, dachów i stropodachów.

8. Wybrane metody naprawcze.

9. Ocieplenia od strony wewnętrznej.

10. Podsumowanie.

wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN SA
autor: P.Krause, T.Steidl
rok wydania: 2017
ilośc stron: 366
format: 16,5 x 23,5 cm
ISBN: 978-83-01-18834-4.

okładka: miękka