Marketing usług i obsługa klienta w branży wykończeniowej. Podręcznik dla firm remontowych...

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 880
  • Dostępność: jest na stanie
    Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 65,00 zł / szt.

Marketing usług i obsługa klienta w branży wykończeniowej.
Podręcznik dla firm remontowych, handlowo-usługowych i architektów wnętrz.To pierwsza i jedyna książka nt. marketingu dla branży wykończeniowej.

Treść książki

Dużą rolę w marketingu usług odgrywają sposoby, a są takie, radzenia sobie z pewną negatywną cechą usług, jaką jest niematerialność. Jednym ze sposobów jest oczywiście sam proces obsługi. I dlatego też ten ostatni element, choć przecież zawiera się już w pojęciu marketingu usług, otrzymał odrębne miejsce w tytule książki.

W książce mowa jest także o kilku składnikach oferty firmy usługowej. Jest ich niedużo, ale na pewno więcej niż tylko produkt i cena, na które najczęściej zwraca się uwagę. O niektórych, takich jak rola personelu, bardzo często się zapomina w praktyce, a o innych, takich jak tzw. dowody materialne, usługodawcy nawet niekiedy w ogóle nie wiedzą.

O czym jeszcze można przeczytać? O roli komunikowania korzyści, często źle rozumianych przez przedsiębiorców, o konieczności edukacji klienta, o tym, w jaki sposób użytkownicy usług postrzegają jakość i co jest dla nich fundamentalne w jakości. Także o budowie wizerunku firmy, o podstawowych działaniach cenowych w usługach, i o lojalności klientów.

Osobna część poświęcona jest różnym aspektom komunikacji czy też inaczej mówiąc, budowaniu komunikatu, który trafia do klienta. Tutaj można znaleźć opis kolejnych etapów wykonywania usługi, od umówienia aż po kontakty posprzedażne. Krótko opisane są różne typy klienta i podstawy wywierania wpływu. Szerzej poruszony jest temat narzędzi promocyjnych – promocji sprzedaży, marketingu bezpośredniego i specyfiki reklamy w lokalnych mass mediach.

Oprócz informacji nt. tych elementów „tradycyjnego” marketingu usług, w książce opisane są też podstawy marketingu internetowego oraz odpowiedzialności prawnej usługodawcy wobec klienta (konsumenta oraz przedsiębiorcy). Kilka rozdziałów mówi o metodach pomiaru działań marketingowych.

Konstrukcja książki

Na każdy temat przeznaczone są dwie strony rozkładowe, stanowiące niewielkie rozdziały, a jeśli któryś temat wymaga większej objętości, opisany jest np. w dwóch rozdziałach. Po pierwsze – pozwoli to utrzymać większą uwagę Czytelnika – nie jest trudno skupić się na dwóch stronach, a ciąg dalszy można przeczytać np. następnego dnia. Po drugie – narzuca autorom pewną dyscyplinę szanowania miejsca oraz czasu Czytelnika, bycia konkretnym i zwartym.

Dla kogo przeznaczona jest ta publikacja?

Po pierwsze dla właścicieli oraz pracowników zajmujących się usługami, takimi jak remonty budynków i mieszkań, montaż instalacji elektrycznych, gazowych, hydraulicznych, systemów wentylacji, kominków itd. Po drugie dla architektów wnętrz. Po trzecie dla przedsiębiorstw oferujących produkty wyposażenia (np. okna, rolety, meble na wymiar), gdzie istotny jest produkt (np. właśnie rolety), ale jednak ważną rolę odgrywa również sama usługa oraz proces obsługi, w tym przygotowanie oraz wykonanie projektu zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta oraz na czas. Książka może być interesująca również dla inżynierów i studentów oraz osób mających w inny sposób styczność z usługami wykończeniowymi.

Spis treści w załączniku poniżej

 

Wydawca: Usługowy.biz - marka Motomarketing.pl
Autorzy: Maciej Matczak, współpraca Piotr Ćwiertniewski, Marcin Miśkowicz
liczba stron: 169
rok wydania: 2015
format: 230 x 160 mm
ISBN: 978-83-938173-1-3
okładka miękka