Mechanika techniczna

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1726
  • Dostępność: jest na stanie

  • Historia ceny
  • Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 42,00 zł / szt.

Mechanika techniczna.

W podręczniku wiedza jest prezentowana w dwóch kolumnach. Szersza, zewnętrzna kolumna, objęta ramką, zawiera syntetyczne ujęcie poszczególnych zagadnień w postaci, która może być bezpośrednio wykorzystana zarówno przez wykładowców, do nauczania przedmiotu w systemie audiowizualnym, jak i przez studentów, do przygotowywania się do kolokwiów i egzaminu, bez konieczności opracowywania własnych konspektów. Węższa, wewnętrzna kolumna zawiera komentarz kontekstowy, wyjaśniający i uzupełniający.

Niniejszy podręcznik jest przeznaczony dla nauczycieli i studentów wybranych wydziałów uczelni technicznych. Wyłożono w nim podstawowe zagadnienia z mechaniki punktów materialnych i ciał sztywnych. Szczególną uwagę zwrócono na modelowanie układów mechanicznych oraz interpretacje fizyczne. Poszczególne zagadnienia, nawet te bardzo trudne, ujęto w znacznym stopniu oryginalnie, nowocześnie, syntetycznie i przystępnie, stosując bogatą ilustrację graficzną.
Zaletą podręcznika jest również konsekwentny i korzystny pod względem dydaktycznym system oznaczeń. Teorię zilustrowano kilkudziesięcioma przykładami. Są to rozwiązane zadania, które ? zdaniem autora ? mają charakter standardowy w nauczaniu mechaniki technicznej.

Spis treści:

Przedmowa.

1. Wstęp

2. Statyka ciał sztywnych.

3. Kinematyka punktów materialnych i ciał sztywnych.

4. Dynamika punktów materialnych i ciał sztywnych.

5. Dodatek.

 


wydawca: DWE
autor: Marian Klasztorny
rok wydania: 2017
ilość stron: 372
format: 23,5 x 16,5 cm
ISBN: 978-83-7125-271-6.
okładka:miękka