Mosty łukowe w Polsce. Historia, współczesność, przyszłość.

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1375
  • Dostępność: jest na stanie
    Czas realizacji: 1 dzień roboczy +czas dostawy zgodny z wybranym sposobem dostawy
  • szt.
  • 28,00 zł / szt.

Mosty łukowe w Polsce. Historia, współczesność, przyszłość.

Od Autora:
"Polska, w wyniku prowadzonych na naszym terytorium wojen, doznała niepowetowanych strat demografi cznych i zniszczeń w obszarze infrastruktury technicznej. Większość polskich zamków unicestwił potop szwedzki. Infrastruktura komunikacyjna, w tym mosty, została w dużym stopniu zniszczona w wyniku obu wojen światowych. Czyż nie jest tragedią, że oddany do użytku 20 grudnia 1938 roku nowy most przez Wisłę w Płocku został wysadzony 9 września 1939 roku, zaledwie po 9 miesiącach eksploatacji?
Brak dbałości o dokonania poprzednich epok w PRL doprowadził do utraty wielu ocalałych z wojny obiektów zabytkowych. Dziś często właściciele obiektów zabytkowych (administracja państwowa czy samorządowa) nie wiedzą, że w ich zarządzie są obiekty istotne dla polskiej czy europejskiej kultury technicznej.
Jako jeden z niewielu narodów nie mamy nowoczesnej historiografi i polskiej inżynierii mostowej ani wartościowych prac popularyzujących polskie dokonania w tej dziedzinie.

Niniejsza praca stanowi próbę prześledzenia rozwoju mostów łukowych na ziemiach należących w różnych okresach historycznych do Polski..."

szczegółowy spis treści w załączniku poniżej

wydawca: DWE
autor: Jan Biliszczuk
rok wydania: 2015
ilość stron: 112
format: B5
ISBN: 978-83-7125-260-9.
okładka: miękka