MY i ONI. Przestrzenie wspólne. Projektowanie dla wspólnoty.

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 935
  • Producent: Fundacja Bęc Zmiana
  • Dostępność: jest na stanie
    Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 44,00 zł / szt.

MY i ONI. Przestrzenie wspólne. Projektowanie dla wspólnoty.

Odpowiedź na pytanie, czym jest wspólnota dziś, nie jest łatwa, nawet jeżeli debata dotycząca przyszłości sposobu organizacji miast często do niej odwołuje.
Przestrzenie wspólne/projektowanie dla wspólnoty stało się więc tematem głównym cyklu Synchronizacja. Projekty dla miast przyszłości w 2014 roku.
Podsumowaniem rocznych badań, konfrontujących zagadnienia z dziedziny projektowania z problematyką społeczno-polityczną, ekonomiczną, estetyczną i emocjonalną, jest zbiór tekstów My i oni.

Od utopijnego projektu fabryki Adriano Olivettiego, przez wykład Aldo van Eycka o architekturze rekreacyjnej i potrzebie „uznania dziecka za pełnoprawny składnik miasta” (1962 r.), krytykę „śmieciowej przestrzeni” – junkspace, wygłoszoną przez Rema Koolhasa w 2004 roku, po dążenie do kreowania stref autonomii  – nie tylko w mieście, ale również, jeżeli nie przede wszystkim, w Internecie, śledzimy zmieniające się na przestrzeni lat problemy projektowe, obserwując, jak wraz z nimi zmieniało się pojęcie wspólnoty.

Projekt Synchronizacja. Projekty dla miast przyszłości realizowany jest przez Fundację Bęc Zmiana dzięki dotacji uzyskanej od Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spis treści:

I Miasto
II Wspólnota
III Państwo
IV Autonomia
V Cyberświat
VI Plac zabaw
VII Miejsca spotkań
VIII Miejsca pracy
IX Miasto dla wszystkich, przestrzeń przypadkowa
Aneks

wydawca: Fundacja Bęc Zmiana
redakcja: Bogna Świątkowska
autorzy: Rodrigo Perez de Arce Antoncich, Karolina Breguła, Piotr Cichocki, Izabela Cichońska, Anna Cymer, Aldo van Eyck, Mirosław Filiciak, Maciej Frąckowiak, Maciej Gdula, Jarosław Gnioska, Ewa Joanna Godzińska, Michael A. Heller, Ask Katzew, Wojciech Kłosowski, Monika Komorowska, Rem Koolhaas, Marek Krajewski, Michał Krasucki, Bastian Lange, Lars Bang Larsen, Andrzej Leder, Mikołaj Lewicki, Robert Losiak, Michel Maffesoli, Krzysztof Nawratek, Adriano Olivetti, Kacper Pobłocki, Mikołaj Rakusa-Suszczewski, Denis Rivin, Yara Sharif, Kuba Snopek, Jan Sowa, Bart van der Steen, Haim Yacobi, Alex Vasudevan

rok wydania: Warszawa 2014
ilość stron:552
format: 15 x 22 cm
ISBN: 978-83-62418-43-5
oprawa: miękka