Ogrody w mieście. Projektowanie przestrzeni i roślinności.

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1648
  • Dostępność: jest na stanie
    Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • Cena netto: 42,76 zł / szt. 44,90 zł / szt.

Ogrody w mieście. Projektowanie przestrzeni i roślinności.

Uznana projektantka ogrodów, pisarka i prezenterka telewizyjna, Ann-Marie Powell dzieli się swoimi najbardziej inspirującymi planami miejskich oaz.

Oaza, jaką stanowi ogród w mieście, jest coraz bardziej doceniana ze względu na terapeutyczne i wypoczynkowe role, jakie spełnia, gdy wracamy do domu po dniu ciężkiej pracy. Jest wiele rzeczy, które powinniśmy wiedzieć, aby wykorzystać maksymalnie każdy, nawet najmniejszy, skrawek terenu i aby pokonać problemy często spotykane we wszystkich ogrodach śródmiejskich. Trzeba także wiedzieć, co posadzić, aby uzyskać pożądany efekt.

Ann-Marie Powell oprowadza nas po kolekcji najlepszych zaprojektowanych przez nią ogrodów - od ogródka na dziedzińcu, do ogrodu rodzinnego, a nawet tajemniczej dżungli miejskiej. Prezentuje pomysły i porady umożliwiające łatwe pielęgnowanie ogrodów na rozmaitych stanowiskach i w różnych warunkach. Odnajduje przyczyny kłopotów i dzieli się z nami sposobami ich rozwiązania, w celu stworzenia doskonałego ogrodu w mieście.

Każdy ogród opisany w książce zaprezentowano wraz ze szczegółami dotyczącymi projektu, dokładnym planem, opisem wszystkich specjalnych obiektów oraz dodatkowymi pomysłami, które można uwzględnić wedle życzenia. Specjalnie dobrane fotografie dają ostateczną wizję ogrodu, a wykaz roślin potrzebnych do osiągnięcia pożądanego stylu i efektu jest uzupełniony zdjęciem każdej rośliny.

Spis treści:
Wstęp
Oaza wśród miasta
Nowoczesny "twardy" pejzaż miejski
Ogród na dziedzińcu
Mały miejski ogród
Ogród z drewnianych nawierzchni
Nowoczesny ogród skalny
Ogród rodzinny
Ogród z zegarem słonecznym
Tajemnicza dżungla w mieście
Śródziemnomorska przystań
Zasady sezonowej pielęgnacji 
Wiosna, lato, jesień i zima
Indeks
Tabela mrozoodporności
Podziękowania

 
wydawca: ELIPSA
autor: Ann-Marie Powell
rok wydania: 2005
ilośc stron: 143
format: 23 x 24 cm
ISBN: 978-83-245-9525-9.
oprawa: miękka