Poradnik projektanta elektryka + płyta CD. J.Wiatr; wyd.V

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 261
  • Producent: Dom Wydawniczy Medium
  • Dostępność: czasowo niedostępne
    Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 189,00 zł 179,00 zł / szt.
  • Niedostępny

chwilowy brak

Poradnik projektanta elektryka. wyd.V
+ płyta CD z przykładowymi projektami oraz przepisami prawnymi.
Podstawy zasilania budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej i innych obiektów nieprzemysłowych w energię elektryczną.
stan prawny: 1 sierpnia 2012 r.; dodruk 2018 r.

Publikacja zawiera podstawową wiedzę niezbędną do opracowania projektu zasilania osiedla mieszkaniowego, budynków jednorodzinnych, budynków użyteczności publicznej, tymczasowego zasilania imprezy masowej, terenu budowy oraz zasilania gwarantowanego – zarówno z sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia, jak i z zespołu prądotwórczego i innych dostępnych na rynku źródeł zasilania.
W opracowaniu zamieszczono również szereg wymagań w zakresie ochrony przeciwpożarowej, która stanowi jeden z najważniejszych elementów każdego budynku lub obiektu budowlanego.
Oprócz omówienia zasilania z sieci elektroenergetycznej nn, znaczną uwagę poświęcono systemom zasilania gwarantowanego obiektów użyteczności publicznej. Zostały opisane, pominięte w innych publikacjach, kryteria doboru zespołu prądotwórczego, UPS-ów oraz siłowni telekomunikacyjnych. Opisano także zasady projektowania zasilania oświetlenia ulic światłem elektrycznym oraz podstawowe wymagania w stosunku do osób zatrudnionych przy eksploatacji sieci, instalacji i urządzeń elektroenergetycznych i zaktualizowano wymagania dotyczące przyłączania odbiorców do sieci elektroenergetycznej i jakości dostarczanej energii elektrycznej. W poradniku znalazły się również wymagania dotyczące zasilania imprezy masowej z wykorzystaniem zespołów prądotwórczych oraz zasad ochrony przeciwporażeniowej w strefach nieobjętych połączeniami wyrównawczymi.
W końcowej części książki znajdą Państwo dodatki, w których między innymi omówiono podstawowe zagadnienia związane z ochroną przeciwprzepięciową oraz zasadami i sposobami oddymiania dróg ewakuacyjnych w budynkach objętych pożarem. Znajdują się tam również wymagania dotyczące odległości linii elektroenergetycznych od budynków, które nie zostały określone w normach, a wynikają z różnych aktów prawnych, a także podstawowe wymagania dotyczące oświetlenia awaryjnego budynków, pompowni ppoż. oraz szeregu innych wymagań techniczno-budowlanych.

Uzupełnieniem poradnika jest zbiór uproszczonych projektów różnych obiektów, które znacznie ułatwią zrozumienie treści zawartych w książce, zamieszczonych na dołączonej do książki płycie CD. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że projekty te nie stanowią pełnej dokumentacji budowlanej i mogą być traktowane jedynie jako zbiór przykładowych rozwiązań. Nie zostały one również poprawione zgodnie z wymaganiami norm, które uległy zmianie. Prezentowane rozwiązania zostały
opracowane na mocy norm i przepisów obowiązujących w 2008 roku i zgodnie z nimi powinny być rozpatrywane.
Dodatkowo na płycie CD zostały zamieszczone również ważniejsze akty prawne związane z budownictwem ze stanem prawnym na dzień 1 sierpnia 2012 roku, a także przykładowe programy przydatne w pracy projektanta.

Spis treści w załączniku poniżej

wydawca: DW Medium
autor: Julian Wiatr; Marcin Orzechowski
rok wydania: 2012; dodruk 2018 r.
ilość stron: 1193 + 6 stron na notatki
format: B5
ISBN: 978-83-919132-3-9
okładka twarda