Rysunek architektoniczny w praktyce

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 2090
  • Dostępność: jest na stanie
    Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 129,00 zł / szt.

Rysunek architektoniczny w praktyce czyli jak patrzeć ze zrozumieniem.

Niniejsza książka porusza zagadnienia teoretyczne i praktyczne związane z rysunkiem – jako narzędziem architekta służącym do obrazowania przestrzeni. Prezentowane zagadnienia oparte są o podstawy rozwojowe człowieka, fizjologię widzenia, psychologię, neurobiologię, historię sztuki, historię rysunku architektonicznego, a przede wszystkim o praktykę rysunkową, projektową i dydaktyczną autorów.

Publikacja zawiera bogaty materiał graficzny, obrazujący omawiane zagadnienia, w tym przykładowe rysunki i szkice projektowe autorów książki, architektów i artystów, akademików reprezentujących najstarszą Szkołę rysunku w Polsce powstałą w 1915 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Jest skierowana zarówno do przyszłych architektów – uczniów szkół średnich, którzy zamierzają studiować na wydziałach architektury, studentów, architektów jak i wszystkich, których interesuje rysunek. Informacje i porady zawarte w książce mogą być przydatne wszystkim chętnym do nauki i zrozumienia istoty rysunku jako składnika procesów twórczego myślenia i narzędzia obrazowania przestrzeni.

 

"Publikacja ta jest bardzo przydatnym materiałem dydaktycznym służącym uczącym się i nauczającym. Wiedza i umiejętności, które można będzie rozwijać korzystając z książki, posłużą nie tylko w ramach kształcenia plastycznego studentów - przyszłych architektów ale we wszystkich obszarach dydaktyki na Wydziałach Architektury: poczynając od poznawania historii architektury, środowiska przyrodniczego i kulturowego, po całe spektrum przedmiotów nauczających projektowanie w różnych skalach przestrzennych."
 
dr hab. inż. arch. Leszek Maluga, prof. uczelni , Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej
wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN SA
autor: R.J.Balcerzak, M.Orzechowski, J.Pętlowska-Hankel, M.Suffczyński, A.Sufliński, T.Trzupek
rok wydania: 2019
ilość stron: 488
format: 28,5 x 20,5 cm
okładka: twarda
ISBN: 978-83-01-20673-4