Technika chłodnicza. Poradnik inżyniera.

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 773
 • Producent: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Dostępność: jest na stanie
  Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
 • szt.
 • 99,00 zł 89,10 zł / szt.

rabat -10% lub do wyczerpania zapasów

Technika chłodnicza. Poradnik inżyniera.

wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
autorzy:D.Butrymowicz, P.Baj, K.Śmierciew
rok wydania: 2014
ilość stron: 560
format: 16 x 24 cm
ISBN: 978-83-01-17844-4.
okładka: twarda

Nowoczesny  poradnik obejmujący podstawowe zagadnienia techniki chłodniczej - istotne ze względu na certyfikację zgodną z obecnym stanem prawnym w tej dziedzinie techniki w Europie.
Zawiera także wiele zagadnień uzupełniających, przedstawiających nowe rozwiązania wynikające w dużej mierze z aktualnych wymagań w zakresie ochrony środowiska oraz efektywności energetycznej.

Publikacja składa się z 3 części:

 • część A zawiera niezbędne wiadomości z zakresu termodynamiki oraz budowy i funkcjonowania urządzeń chłodniczych,
 • część B jest poświęcona obowiązującym regulacjom prawnym dotyczącym stosowania substancji kontrolowanych oraz F-gazów,
 • część C zawiera tabele i wykresy właściwości termodynamicznych czynników chłodniczych najczęściej spotykanych na rynku.

Omówiono w nim również nowe aspekty wykorzystywania naturalnych czynników chłodniczych, które są jedyną alternatywą dla wycofywanych i ograniczanych kolejnymi przepisami syntetycznych czynników chłodniczych. Nie zabrakło też wiadomości czysto praktycznych z zakresu montażu, serwisowania oraz obsługi urządzeń i instalacji chłodniczych zawierających substancje z grupy HFC. Zamieszczono także informacje z zakresu prawidłowego doboru samych urządzeń, jak i ich poszczególnych komponentów.

Poradnik jest skierowany do pracowników firm z branży chłodniczej, klimatyzacyjnej i pomp ciepła, a także właścicieli, serwisantów i operatorów tych urządzeń. Pomocny będzie szczególnie dla osób przystępujących do egzaminu F-gazowego, którego zdanie uprawnia do uzyskania odpowiedniego certyfikatu kwalifikacji, wymaganego przez obowiązujące Rozporządzenie (WE) nr 842/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z 17 maja 2006 r. w sprawie niektórych fluorowanych gazów cieplarnianych. Przydatny będzie również dla studentów uczelni technicznych.