Trwałość budynków i budowli. DWE

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 469
  • Producent: Dolnośląskie Wydawnictwo Edukacyjne
  • Dostępność: jest na stanie
    Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 50,40 zł 45,36 zł / szt.

rabat - 10% do wyczerpania zapasów

Trwałość budynków i budowli.

wydawca: DWE
praca zbiorowa pod redakcją: T. Błaszczyńskiego 
rok wydania: 2012
ilośc stron: 337
format: B5
ISBN: 978-83-7125-227-3
okładka: twarda


fragment z Przedmowy:
(...)

Pozycja ta aktualizuje wiedzę o wybranych osiągnięciach w dziedzinie trwałości budynków i budowli.
Spektrum przedstawionych zagadnień jest szerokie od badania cech technicznych materiałów już znanych i powszechnie stosowanych (np.: mrozoodporność betonów), a także materiałów nowoczesnych (tj. kompozyty i fibrokompozyty cementowe oraz masy SBS), poprzez nowoczesne analizy układów konstrukcyjnych obciążonych zarówno statycznie jak i dynamicznie, do praktycznych aspektów trwałości w przypadku architektury i budownictwa, konstrukcji stalowych czy żelbetowych. Podstawiono także zagadnienia trwałości w przypadku wpływu takich środowisk, jak oleje mineralne czy jony metali ciężkich.
Ciekawym zagadnieniem jest, przedstawione tu, zagadnienie budownictwa zrównoważonego w aspekcie trwałości i dobrej praktyki. Przedstawiono także tak ważne dzisiaj zagadnienie jak prognozowanie trwałości obiektów, czy diagnostyki zjawisk korozyjnych (korozja wewnętrzna) w celu oceny trwałości konstrukcji betonowych. Ciekawym działem są praktyczne aspekty w przypadku konstrukcji stalowych, zwłaszcza trwałością w czasie pożaru.

W celu zachowania czytelności wprowadzono podział na dwa główne działy. W pierwszym zawarto podstawy naukowe, w drugim przedstawiono aspekty praktyczne trwałych trwałości.
Treści podzielono na 18 rozdziałów. (...)

W książce zawarto ponad 20 prac związanych z omawianym zagadnieniem.
Spis artykułów w załączniku poniżej: