Umowy, pisma i postanowienia z zakresu zamówień publicznych, koncesji na roboty budowlane lub usługi oraz partnerstwa publiczno-prywatnego z objaśnieniami

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1888
  • Dostępność: na indywidualne zamówienie mailem
    Czas realizacji: 3 dni robocze + czas dostawy zgodny z wybranym sposobem dostawy
  • szt.
  • Cena netto: 153,43 zł / szt. 179,00 zł 161,10 zł / szt.
  • Niedostępny

na zamówienie mailem

Umowy, pisma i postanowienia z zakresu zamówień publicznych, koncesji na roboty budowlane lub usługi oraz partnerstwa publiczno-prywatnego z objaśnieniami i płytą CD.
 

Książka zawiera kompleksowe zestawienie ponad 120 wzorów pism procesowych oraz orzecznictwa sądowego z zakresu zamówień publicznych i koncesji na roboty budowlane lub usługi najczęściej występujących w obrocie.

Opracowanie obejmuje całość najistotniejszej problematyki z zakresu zamówień publicznych i koncesji na roboty budowlane lub usługi uregulowanej m.in. w ustawach – Prawo zamówień publicznych i ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi.

Niniejsze 2. wydanie zostało zaktualizowane i uzupełnione o najnowsze zmiany wprowadzone m.in. następującymi ustawami:

  • ustawą z 22.6.2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 r. poz. 1020), która weszła w życie 28.7.2016 r.,
  • ustawa z  21.10.2016 r. o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 1920), która weszła w życie 14.12.2016 r.

Obok wzoru konkretnego pisma modelowego, z uwzględnieniem jego poprawnej formy i wymagań co do treści, zamieszczono szczegółowy komentarz, w którym wskazano problemy wynikające na tle tworzenia i stosowania konkretnych pism, w szczególności ułatwiające zrozumienie ich treści oraz zawierające praktyczne wskazówki odnośnie stosowania prawa materialnego, jego wykładni oraz czynności procesowych związanych z danym rodzajem pisma.

Ponadto przedstawiono dorobek orzecznictwa Krajowej Izby Odwoławczej, sądów powszechnych i Trybunału Sprawiedliwości UE w zakresie zamówień publicznych, jak również orzecznictwa sądów administracyjnych w zakresie koncesji na roboty budowlane i usługi wraz z tezami mającymi związek z problematyką stosowania poszczególnych umów i pism w praktyce obrotu.

Dzięki dołączonej do publikacji płycie CD można wypełnić wybrany, gotowy szablon pisma i wydrukować go.

Książka zawiera kartkę-zdrapkę umożliwiającą bezpłatny dostęp do zawartych w SIP Legalis wersji jednolitych aktów prawnych: KPA, Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Prawa zamówień publicznych, ustawy o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi, ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym.

wydawca: C.H.Beck
red.: Jakub Pawelec
rok wydania: 2018
ilość stron: 600
format: 14,5 cm x 20,5 cm
ISBN: 978-83-255-95716-5
okładka: miękka