USTERKI w pracach budowlanych i wykończeniowych cz.2

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 2199
  • Dostępność: jest na stanie
    Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 59,00 zł / szt.

USTERKI w pracach budowlanych i wykończeniowych cz.2

to kolejna część praktycznego poradnika umożliwiającego poprawną realizację robót budowlanych i wykończeniowych.

Autor wskazuje systemowe problemy dotyczące jakości robót budownictwa, wspomagając się licznymi przykładami z własnych realizacji budowlanych. Prezentuje szczegółowe opisy usterek budowlanych, wraz z zaleceniami dotyczącymi możliwości ich unikania lub naprawy w przypadku ich stwierdzenia.

 

Na początku niniejszej książki Autor poddaj analizie uczestników procesu budowlanego w zakresie ich roli oraz zadań mających zapewnić poprawnie jakościowo realizację inwestycji. Analiza ta jest dokonywana stosownie do wymogów wynikających z ustawy Prawo budowlane. Następnie opisuje systemowe problemy dotyczące jakości budownictwa, wraz z licznymi przykładami z własnych realizacji. W zasadniczej części książki Usterki w pracach budowlanych i wykończeniowych cz. 2 przedstawia szczegółowe opisy usterek budowlanych, wraz z zaleceniami dotyczącymi możliwości ich unikania lub naprawy w przypadku stwierdzenia.

 

Większość wskazanych usterek technicznych było skutkiem braku spełnienia przez elementy budowlane wymogów funkcjonalnych zgodnie z aktualnymi zasadami wiedzy technicznej. Należy pamiętać, że wykonanie zgodnie z normami nie daje gwarancji uniknięcia usterek. Z kolei wykonanie bez spełniania wszystkich wymogów normowych nie stanowi automatycznie usterki budowlanej. (pod warunkiem, że takie wykonanie nie ogranicza założonych parametrów użytkowych realizowanego obiektu).

 

wydawca: Wydawnictwo PWN
autor: Jan Czupajłło
rok wydania: 2021
ilość stron: 207
format: B5
ISBN: 978-83-01-21729-7
okładka: miękka