Użytkowe betony konstrukcyjne. Modele kształtowania struktury i właściwości

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1986
  • Dostępność: jest na stanie
    Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 59,00 zł 56,05 zł / szt.

Użytkowe betony konstrukcyjne. Modele kształtowania struktury i właściwości

W oparciu o doświadczalne cechy składników oraz wielkości ich udziału w mieszance betonowej, autor niniejszej publikacji skonstruował matematyczny model kształtowania struktury betonu w powiązaniu z jego późniejszymi właściwościami eksploatacyjnymi.

Zbudowany wzorzec opisu wytrzymałości betonu uzasadnia potrzebę zastosowania metody projektowania składu mieszanki, w której w większym stopniu uwzględnione zostaną doświadczalnie wyznaczone cechy jakościowe składników. Pozwala to na stworzenie realnych możliwości racjonalnego wykorzystania materiałów w projektowaniu betonów o z góry określonych cechach wytrzymałości i trwałości.

Dzięki tej publikacji poznasz m.in.:

-podstawowe parametry modelu struktury betonu konstrukcyjnego,

-analityczno-doświadczalną metodę doboru uziarnienia kruszywa do betonów konstrukcyjnych oraz

-zasady kształtowania struktury betonu: w projektowaniu składu mieszanki, w aspekcie odporności na czynniki zewnętrzne i w procesie wibroprasowania mieszanki betonowej.

Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla inżynierów zajmujących się konstrukcjami betonowymi oraz technologów betonu. To także doskonały materiał dla studentów budownictwa, a zwłaszcza słuchaczy studiów doktoranckich oraz pracowników naukowych uczelni, jak również instytutów badawczych.

Autor: Aleksander Świtoński
Wydawca: PWN
Ilość stron: 165
Okładka: miękka
ISBN:978-83-01-20033-6