Walka o ulice. Jak odzyskać miasto dla ludzi

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1823
  • Dostępność: jest na stanie
    Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 44,90 zł / szt.

Walka o ulice. Jak odzyskać miasto dla ludzi.

Publikacja opisuje zmagania o miasto dla ludzi, jakie Janette Sadik-Khan udało się zrealizować wraz ze swoim współpracownikiem Sethem Solomonowem.

Pokazują oni od strony praktycznej, jak wcielili w życie opisane przez Charlesa Montgomery’ego w Mieście szczęśliwym idee.

W latach 2007–2013 Janette Sadik-Khan przeprowadziła w Nowym Jorku urbanistyczną rewolucję. Jej najważniejsze i najodważniejsze projekty to oddanie pieszym ogromnych przestrzeni wcześniej zajmowanych przez ruch samochodowy, budowa setek kilometrów dróg dla rowerów, uruchomienie szybkich linii autobusowych SBS i roweru publicznego.  Ostatecznie, dzięki determinacji Janette Sadik-Khan i jej zespołu, Nowy Jork stał się miastem bardziej przyjaznym dla pieszych, rowerzystów i komunikacji miejskiej, a jednocześnie pełnym zieleni i mniej zakorkowanym.

Niewątpliwy sukces zespołu Janette Sadik-Khan jest ogromną inspiracją dla wszystkich, którym bliska jest idea „miasta szczęśliwego”.  

Frank Sinatra: „Jeśli coś można zrobić w Nowym Jorku, to da się to zrobić wszędzie” – to wystarczająca zachęta także dla polskiego czytelnika.

wydawca: Wysoki Zamek
autor: Janette Sadlik-Khan i Seth Solomonow
rok wydania: 2017
ilość stron: 362
format: 14 X 21,5 cm
ISBN: 978-83-947365-2-1.
okładka: miękka