Właściwości dźwiękoizolacyjne ścian, dachów, okien i drzwi oraz nawiewników powietrza zewnętrznego. Instrukcja nr: 448/2015

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1145
  • Producent: Instytut Techniki Budowlanej
  • Dostępność: na indywidualne zamówienie mailem
  • szt.
  • 79,00 zł / szt.
  • Niedostępny

na zamówienie mailem

Właściwości dźwiękoizolacyjne ścian, dachów, okien i drzwi oraz nawiewników powietrza zewnętrznego.
wyd.2015 r.
seria: Instrukcje, wytyczne, poradniki nr 448/2015

Niniejsza instrukcja podaje zasady korzystania z danych na temat izolacyjności od dźwięków powietrznych ścian, dachów, okien i drzwi oraz nawiewników powietrza zewnętrznego. W instrukcji omówiono rodzaje jednoliczbowych wskaźników stosowanych do oceny izolacyjności od dźwięków powietrznych różnych elementów budowlanych, podając równocześnie ich zakres stosowania przy projektowaniu budynków zgodnie z wymaganiami akustycznymi. W odniesieniu do okien i drzwi podano zasady ich klasyfikacji akustycznej przy uwzględnieniu wskaźników izolacyjności określonych na podstawie badań laboratoryjnych. Instrukcja podaje także wzory umożliwiające wyznaczenie wartości wskaźników izolacyjności akustycznej: – ścian masywnych z betonu zwykłego i betonu komórkowego, na podstawie ich masy powierzchniowej, – przegród zewnętrznych, na podstawie wskaźników izolacyjności akustycznej poszczególnych elementów wchodzących w skład przegrody (np. części pełnych, okien, nawiewników powietrza).
Przy omawianiu ogólnych zasad doboru rozwiązań materiałowo-konstrukcyjnych poszczególnych przegród i ich elementów w celu spełnienia wymagań akustycznych w budynku, nawiązano do normy PN-EN 12354-1:2002 oraz Poradnika ITB nr 406/2002.
Niniejsza instrukcja jest uzupełniona zestawieniem wskaźników izolacyjności akustycznej: – ścian masywnych oraz ścian o konstrukcji lekkiej (wewnętrznych i zewnętrznych), płyt warstwowych w okładzinach z blachy stalowej – okien, nawiewników powietrza, drzwi, dachów. Dane powyższe, zestawione w 26 tablicach, przygotowano na podstawie badań uwzględnionych w aprobatach technicznych ITB (głównie są to wyniki badań Laboratorium Akustycznego ITB) oraz innych badań przeprowadzonych w ITB, jeżeli zleceniodawca wyraził zgodę na ich umieszczenie w instrukcji.
Tablice obejmują dane do czerwca 2009 r., tak jak w Instrukcji 448/2009.


Spis treści w załączniku poniżej

wydawca: Instytut Techniki Budowlanej
autor: Barbara Szudrowicz, Paweł Tomczyk
rok wydania: 2015
ilośc stron: 186
format: B5
ISBN 978-83-249-6796-4.
okładka: miękka