Współczesne metody naprawcze w obiektach budowlanych. DWE

  • szt.
  • 63,00 zł 56,70 zł / szt.

rabat - 10% do wyczerpania zapasów

Współczesne metody naprawcze w obiektach budowlanych.

wydawca: DWE
praca zbiorowa pod redakcją: M.Kamińskiego, J.Jasiczaka, W.Buczkowskiego, T.Błaszczyńskiego.
rok wydania: 2009
ilość stron: 402
format: B5
ISBN: 978-83-7125-179-5.
okładka: twarda

fragment wstępu:
"Światowy kryzys ekonomiczny przyhamował wprawdzie znaczący wzrost nowych inwestycji, co wcale nie wyklucza dbałości o obiekty istniejące, ponieważ brak tej dbałości może prowadzić do zagrożenia ich bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa bezpośrednich użytkowników. Niestety w praktyce nadal mamy do czynienia z lekceważeniem tej idei zarówno w przypadku obiektów nowoprojektowanych i noworealizowanych jak i wcześniej oddanych do użytku. Dobrze jest, jeśli błędy te są zauważone w trakcie realizacji obiektów, gorzej gdy ujawniają się dopiero w okresie użytkowania konstrukcji. Nie bez znaczenia jest tu też szkodliwe oddziaływanie na obiekty środowiska naturalnego i negatywnych wpływów człowieka. Z powodu zwiększającej się agresywności środowisk oraz naturalnych procesów starzenia się obiektów budowlanych coraz częściej potrzebne są naprawy i ochrona konstrukcji.(...)
Książka aktualizuje wiedzę o najnowszych krajowych i wybranych zagranicznych osiągnięciach w dziedzinie metodyki napraw obiektów budowlanych.
W związku z tym książkę podzielono na dwa główne działy. W pierwszym zawarto podstawy naukowe, w drugim przedstawiono zastosowania praktyczne metod napraw i wzmocnień elementów obiektów budowlanych. Treści podzielono na 33 rozdziały, których autorami są często wysokiej klasy specjaliści od napraw obiektów budowlanych, działający zarówno w kraju jak i za granicą.
Przygotowana monografia jest adresowana do środowisk naukowych i projektowych, producentów materiałów stosowanych w naprawach obiektów budowlanych oraz wykonawców tych robót, a także do studentów kierunków związanych z budownictwem."

W książce zawarto ponad 30 prac związanych z omawianym zagadnieniem zgrupowanych w 2 rozdziałach:
1. Podstawy naukowe.
2. Zastosowania praktyczne