Wzory kwietników ogrodowych. W.Bielski

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1859
  • Dostępność: jest na stanie
    Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • Cena netto: 56,19 zł / szt. 66,00 zł 59,00 zł / szt.

Wzory kwietników ogrodowych. Wincenty Bielski

REPRINT oryginału wydanego we Lwowie w 1908 r./ Podręcznik dla ogrodników i amatorów.

Wincenty Bielski - dyplomowany ogrodnik, architekt-pejzażysta, na prośbę swoich klientów, uczniów, ogrodników i amatorów, napisał i wydał w 1908 r. w języku polskim podręcznik z zakresu ogrodnictwa ozdobnego. W książce znajduje się aż 245 rysunków z wzorami kwietników i z tekstem objaśniającym.

Z Przedmowy:

"Mając na uwadze przede wszystkim praktyczność niniejszego podręcznika, unikałem rozległych teorii, a ograniczyłem się do uwag najogólniejszych o tyle, aby należycie objaśnić rysunki i wskazać krótki i łatwy sposób obsadzania kwietników...
Obsadzenie ogrodu kwiatami musi być zastosowane do danego ogrodu, otoczenia, położenia, pory roku etc.
Sposób użycia kwiatów może być różny, stosownie do rodzaju roślin, jakich użyć mamy i innych okoliczności. Nie każda roślina da się jednakowo zastosować, czy to ze względu na porę kwitnięcia, wzrost, barwę, ulistnienie, kwiat czy też wreszcie owoc...
W podręczniku niniejszym znajdzie każdy deseń odpowiadający jego gustowi, tudzież wskazówki jak go wykonać, jak go obsadzić itp.
W poniżej przytoczonych przykładach starałem się wybrać klomby, postępując od najskromniejszych stopniowo do najbardziej skomplikowanych, biorąc wzory osobiście zebrane z ogrodów publicznych, naszych i zagranicznych, jak również ze swej praktyki zdobytej w ogrodach prywatnych".
wydawca: Graf_ika
autor: Wincenty Bielski
rok wydania: 2011 r.
ilość stron: 195
ilość rysunków: 245
format: 18 x 25 cm
ISBN: 978-83-61889-18-2.
okładka: twarda