Zaopatrzenie w wodę

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 767
  • Producent: Seidel Przywecki Sp.z o.o.
  • Dostępność: na indywidualne zamówienie mailem
  • szt.
  • 103,00 zł 99,00 zł / szt.
  • Niedostępny

na indywidualne zamówienie mailem

Zaopatrzenie w wodę.

wydawca: Wydawnictwo Seidel Przywecki Sp. z o.o.
autor: Ziemowit Suligowski
rok wydania: 2014
ilość stron: 256
format:
ISBN 978-83-60956-35-9.

   Zadaniem wodociągów publicznych od pokoleń jest zapewnienie dostaw wody w odpowiedniej ilości, o wymaganej jakości, przy wystarczającym ciśnieniu, lecz jako priorytet traktowane jest zaopatrzenie ludności. 
     Problemem w tej kwestii jest brak aktualnej polskiej literatury w zakresie podstaw inżynierskich zaopatrzenia w wodę. Dotychczas obowiązująca nawiązuje do zupełnie innej już sytuacji technicznej i ekonomicznej. Na przełomie lat całkowicie zmieniły się warunki realizacji inwestycji oraz eksploatacji, zwłaszcza po wejściu Polski do Unii Europejskiej, a wiele spośród standardów projektowania i eksploatacji wodociągów ukształtowało się jeszcze ponad 100 lat temu  i nie odnoszą się już do obecnej rzeczywistości.

     Przedstawiona tutaj książka mówi o aktualnym stanie rzeczy i aktualnej problematyce. Opisuje sposoby funkcjonowania i budowę systemów wodociągowych: rodzaje ujęć i studni, pompownie i przewody oraz sposoby magazynowania wody. Przedstawione są również uwarunkowania prawne  i techniczne funkcjonowania przedsiębiorstw. W książce zaprezentowana została również krótka historia powstania współczesnych wodociągów. 

     Książka stanowi niezwykle cenne źródło wiedzy m.in. dla projektantów, wykonawców, eksploatatorów systemów zaopatrzenia w wodę, studentów szkół wyższych studiujących na kierunkach technicznych.

Spis treści w załączniku poniżej