Życie w architekturze. Christine Roux-Dorlut. okładka twarda

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 2069
  • Dostępność: jest na stanie
    Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 69,90 zł / szt.

okładka: twarda

Życie w architekturze. Christine Roux-Dorlut.

okładka: twarda

To będzie opowieść o niezwykłej kobiecie, o czasach, w których żyła, o talencie, harcie ducha, świadcząca o sile człowieka, doświadczonego wojną, budującego nową rzeczywistość XX i XXI wieku.

Jeśli życie każdego człowieka wystarczy na jedną powieść, to losy Krystyny Roux-Dorlut nadają się na, co najmniej, dwie opowieści.

Jedna o architekturze i druga o życiu kobiety, która wyrwała się z komunistycznego kraju do wolnego świata i potrafiła wykorzystać daną od losu szansę.

Urodziła się czwartego kwietnia 1926 roku w Żychlinie koło Łowicza. Po zakończeniu drugiej wojny światowej, w 1945 roku, zaczęła studia na Wydziale Architektury w Lublinie, a po roku mogła już studiować na Politechnice Warszawskiej. Trzy lata później wyjechała na stypendium do Paryża i tam kontynuowała edukację. We Francji spędziła całe zawodowe życie, gdzie zaprojektowała i wybudowała wiele uznanych obiektów architektonicznych. Jest laureatką licznych nagród, wyróżnień i ważnych odznaczeń francuskich.

W jej domu bywali znani architekci, muzycy, malarze, między innymi: Oscar Niemeyer, Lucio Costa, Norman Foster, Erno Goldfinger, Richard Neutra z żoną Dione - pianistką, prof. Jerzy Hryniewiecki, Nadia Boulanger, Stanisław Wisłocki… Mieszka w Boulogne nad Sekwaną.

Książka ta może być ciekawym dokumentem dla architektów, ale nie tylko.

 

Spis treści:

Barbara Karwat Marzenia się spełniają... Rozmowa z Krystyną Roux-Dorlut

Tadeusz Barucki 3 x dom

Katalog projektów i realizacji

wydawca: Salix Alba,
Warszawa 2018
autor: Barbara Karwat, Tadeusz Barucki
ISBN: 978-83-942928-8-1
okładka: twarda
ilość stron: 193