Budownictwo zrównoważone. Wybrane zagadnienia z fizyki budowli.

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1666
  • Dostępność: jest na stanie
    Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 59,00 zł 53,10 zł / szt.

Budownictwo zrównoważone. Wybrane zagadnienia z fizyki budowli.

Niniejsza publikacja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczestników procesu budowlanego co do możliwości usystematyzowania wiedzy w zakresie fizyki cieplnej budynków, akustyki i elementów zrównoważonego rozwoju w budownictwie.
/Z opinii dr. inż. Arkadiusza Węglarza/

Rosnąca świadomość ograniczonych zasobów naturalnych jest przyczyną wzrostu wymagań stawianych przez przepisy prawa obiektom i ich budowie. Projektanci i wykonawcy muszą śledzić te zmiany oraz nowe wytyczne i stosować je w swoich projektach. Wiedza z fizyki budowli jest tu niezbędna. Gdy projektant będzie potrafił zaimplementować tę wiedzę w swojej pracy, a wykonawca będzie potrafił uniknąć błędów podczas wykonywania budynku, będą powstawały obiekty coraz lepiej odpowiadające na potrzeby użytkowników. Ci z kolei stają się coraz bardziej świadomi swoich potrzeb i wymagań, oczekując, że koszty ponoszone na zapewnienie oczekiwanych warunków będą możliwie najniższe.

W publikacji Czytelnik znajdzie informacje na temat definicji i metod zapewnienia komfortu cieplnego, właściwości cieplno-wilgotnościowych materiałów budowlanych, ruchu ciepła przez przegrody budowlane oraz wilgoci. Dowie się także wiele na temat bilansu energetycznego budynku, podstaw stateczności cieplnej, zagadnień akustyki budowlanej oraz wymagań stawianych współczesnym budynkom w tym zakresie.
Szczególnie godnymi polecenia są informacje dotyczące kierunków rozwoju i tendencjiw budownictwie.

Zamysłem Autorki było stworzenie materiału pomagającego zarówno projektantom i naukowcom, dla których może on stanowić punkt wyjścia pogłębienia wiedzy z dziedziny zrównoważonego rozwoju, jak i studentom, dla których może stanowić bazę kursów fizyki budowli prowadzonych na wyższych uczelniach. 

Spis treści:

Wstęp

1. Fizyka budowli w konteście wspólczesnego budownictwa.

2. Podstawowe zagadnienia cieplno-wilgotnościowe materiałów budowlanych.

3. Ruch ciepła przez przegrody budowlane.

4. Bilans energetyczny budynku - zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną w certyfikacji energetycznej budynków.

5. Wilgoć w przegrodach budowlancyh.

6. Komfort cieplny człowieka w budynku.

7. Wymagania cieplno-wilgotnościowe w odniesieniu do budynków i przegród budowlanych.

8. Zagadnienia akustyki budowlanej.

9. Kierunki rozwoju i implementacji fizyki budowli w kontekście budownictwa zrównoważonego.

wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN SA
autor: Agnieszka Kaliszuk-Wietecka
rok wydania: 2017
ilośc stron: 282
format: 15 x 23 cm
ISBN: 978-83-01-18836-8.

okładka: miękka