Budowlane przedsięwzięcia inwestycyjne

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 883
 • Producent: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Dostępność: jest na stanie
  Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
 • szt.
 • 49,00 zł 44,10 zł / szt.

rabat - 10%

Budowlane przedsięwzięcia inwestycyjne.
Środowiskowe uwarunkowania przygotowania i realizacji.

Poradnik kompleksowo ujmujący procedury przygotowania procesu budowlanego w aspekcie jego oddziaływania na środowisko i uwzględniający obowiązujące procedury i przepisy prawne.

z opisu na okładce:

"Wdrażanie prawa wspólnotowego Unii Europejskiej spowodowało wiele zmian przepisów prawnych i organizacyjnych związanych z procesem planowania, przygotowania i realizacji inwestycji. Szczególnymi regułami są zwłaszcza obwarowane przedsięwzięcia finansowane ze środków publicznych.

Autor, korzystając z wieloletniego doświadczenia zdobytego podczas współpracy z inwestorami, jednostkami nadzorującymi i wykonawcami, mając na uwadze trudności ograniczające prawidłowe planowanie i przygotowanie procesu inwestycyjnego, omówił w książce:

 • miejsce i rolę inwestora oraz projektanta w procesie projektowym;
 • aktualne praktyki niesprzyjające opracowaniu dobrej jakościowo dokumentacji;
 • modele kontraktowe przygotowania poszczególnych elementów dokumentacji projektowej ze wskazaniem powiązań między poszczególnymi opracowaniami;
 • podział prac projektowych na odrębne zamówienia i sposoby ich zamawiania, określając wady oraz zalety dla każdego wariantu;
 • procedury środowiskowych uwarunkowań na etapie przygotowania i realizacji inwestycji;
 • metodologię wyboru wykonawcy prac projektowych nie tylko na podstawie kryterium cenowego, lecz także na podstawie innych kryteriów, wymiernych i niewymiernych.

Przedstawione procedury mogą stanowić użyteczne źródło informacji do przygotowania dokumentacji środowiskowej, w tym raportów oddziaływania na środowisko i środowiskowych planów zarządzania budowami.

Książka jest przeznaczona dla pracowników wyspecjalizowanych jednostek gospodarczych zajmujących się planowaniem, przygotowaniem i realizacją przedsięwzięć inwestycyjnych oraz odpowiednich wydziałów administracji samorządowej i państwowej. Z pewnością skorzystają z niej również studenci kierunków budownictwo, inżynieria środowiska, ochrona środowiska."

Spis treści:

Wstęp
wykaz definicji i skrótów
Wykaz skróconych nazw aktów prawnych

1. Uwarunkowania formalnoprawne przygotowania i realizacji procesu inwestycyjnego
2. Procedury oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięć inwestycyjnych
3. Dokumentacja środowiskowa przedsięwzięć inwestycyjnych
4. Zagadnienia środowiskowe w studiach wykonalności przedsięwzięć inwestycyjnych
5. Strategiczna ocena oddziaływania na środowisko
6. Wpływ uwarunkowań środowiskowych na rozwiązania projektowe i technologię procesu budowlanego wybranych rodzajów przedsięwzięć budowlanych
7. Zakończenie.

wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
autor: Adam Rak
rok wydania: 2014
ilość stron: 192
format: B5
ISBN: 978-83-01-17512-2
okładka miękka