program PDF Kosztorys dla klientów nie posiadających programu do kosztorysowania BIMestiMate

  • szt.
  • 1 002,45 zł / szt.

Program PDF Kosztorys
cena dla klientów nie posiadających programu do kosztorysowania Zuzia/BIMestiMate


Program PDF Kosztorys – nowatorskie narzędzie, które likwiduje uciążliwą pracę związaną z przepisaniem treści przedmiaru zapisanego w PDF (plik *.pdf powstały jako wydruk z drukarki pdf lub utworzony przez programy kosztorysowe) do dowolnego systemu kosztorysowego lub arkusza kalkulacyjnego. Dotyczy to przypadków gdy przedmiary są publikowane w postaci PDF, co jest powszechną praktyką w zamówieniach publicznych.

Przepisanie danych odbywało się dotąd ręcznie i zabierało wiele godzin, a nawet dni. Z PDF Kosztorys to tylko chwila.
Program oferuje sporo szablonów przedmiarów z plików PDF z wiodących systemów kosztorysowych. Użytkownik może skojarzyć widok PDF z wybranym szablonem (Zuzia®, NormaPro®, Norma®, Rodos®, Edbud®, Winbud®), a konwersja przebiega niemal natychmiast. Jeśli występuje pełna zgodność szablonu i PDF, cały proces trwa kilka minut.
Jeśli widok PDF nie jest w pełni zgodny z żadnym szablonem, istnieje możliwość przystosowania najbardziej zbliżonego wizualnie szablonu lub zdefiniowania szablonu własnego celem przeprowadzenia konwersji. Postać wynikowa tej konwersji to plik w formacie XLS lub XML – Standard Kosztorysów Budowlanych, który może być wczytany przez większość systemów do kosztorysowania.

W przypadku systemu ZUZIA10 i nowszych, praca z konwerterem PDF Kosztorys odbywa się automatycznie.

Jak działa PDF Kosztorys - konwerter przedmiaru w plikach pdf ?

Poniżej przedstawiamy etapy konwersji.

Krok 1 Wczytanie pliku PDF z przedmiarem
Za pomocą ikony Otwórz wskazujesz plik z danymi do konwersji.

otwieranie

Krok 2 Wybór danych do konwersji
Po otwarciu pliku wskazujesz, z których stron dokumentu *pdf mają być przenoszone dane do programu PDF Kosztorys (np. pomijasz stronę tytułową, zestawienia, inne dane, które nie są przedmiarem).

zakres

Krok 3 Wybór szablonu lub utworzenie szablonu własnego
W programie PDF Kosztorys przygotowano zbiór szablonów, z których Użytkownik może korzystać przy konwersji plików *.pdf.
Szablony powstały na podstawie wydruków wykonywanych z funkcjonujących, popularnych programów kosztorysowych (Zuzia®, NormaPro®, Norma®, Rodos, Edbud).
Dla innych programów kosztorysowych Użytkownik może utworzyć szablony własne.

wybor


pdf2

Po wybraniu szablonu lub utworzeniu szablonu własnego następuje konwersja pliku.

pdf3

Otrzymany wynik można zapisać do pliku *.xls lub *.xml, który może być wczytany przez większość systemów kosztorysowych.

zapisz xls

zapisz xml


producent: Datacomp Sp.z o.o.
wersja programu do pobrania ze strony