Homo urbis. Stanisław Lose

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1781
  • Dostępność: jest na stanie
    Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 35,00 zł / szt.

Homo urbis. Stanisław Lose

"Powszechnie uważamy, że homo sapiens sapiens -  człowiek współczesny, to szczyt rozwoju człowieka. Jest  tak na pewno  pod względem jego konstytucji biologicznej oraz  potencjału intelektualnego, który może ale i nie musi być wykorzystywany.

Jednak człowiek zurbanizowany, a takim  jest większość  homo sapiens sapiens,  ma dwie drogi ku przyszłości  zależne od sposobu wykorzystania swego potencjału.

Pierwsza to życie w zurbanizowaniu, lecz  dalej w warunkach życia plemiennego  lub quasi-plemiennego,  a wtedy przyszłość jest niemal całkowicie determinowana  przeszłością, a posiadany potencjał  pozostaje w stanie latencji. Tak może egzystować nie tylko zurbanizowane  plemię, klan, ale i korporacja  jak i uniwersytety.

Druga droga ogranicza determinację  przeszłością a bazuje na ujawnionej  nowej podmiotowości człowieka jako jednostki a nie podmiotowości plemienia, klanu.  W tym procesie człowiek zurbanizowany, homo sapiens sapiens, jest początkiem drogi ku nowemu człowiekowi – homo urbis , zorientowanego na przyszłość, zdolnego do współdziałania z innymi, podobnie upodmiotowionymi.  Ten nowy człowiek -  już urbaniczny,  nie ma możliwości ujawnienia się poza sferą życia zurbanizowanego."

Spis treści:

Wstęp.

Rozdział 1. Poszukiwanie nowego regulatora Watta

Rozdział 2. Walka o zasoby

Rozdział 3. Atomizacja i integracja

Rozdział 4. Zadziwienie

Rozdział 5. Trudna droga do podmiotowości

Rozdział 6. Język a struktura

Rozdział 7. Homo urbis

wydawca: Wydawnictwo Unpublished
autor: Stanisław Lose
rok wydania: 2016
ilość stron: 272
format: 13,5 X 21,5 cm
ISBN: 9788394045722.
okładka: miękka ze skrzydełkami