Świadectwa energetyczne budynków. Zastosowanie - wymagania - metody wykonania.

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 2262
  • Producent: POLCEN Sp.z o.o.
  • Dostępność: jest na stanie

  • Historia ceny
  • Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 90,00 zł

Świadectwa energetyczne budynków. Zastosowanie - wymagania - metody wykonania.

Sporządzanie świadectw jest w określonych sytuacjach obowiązkiem prawnym, którego nieprzestrzeganie jest zagrożone karami. Zmiany przepisów, które weszły wżycie 28 kwietnia 2023 r. w pewnym stopni podniosły znaczenie świadectw, a spodziewane są dalsze zmiany, które powinny sprawić, że świadectwa będą w pełni odgrywać przewidzianą dla nich rolę, a wszyscy użytkownicy będą przekonani o ich praktycznej przydatności i znaczeniu.

W książce przedstawiono obecnie obowiązujące w Polsce przepisy, wymagania oraz metody sporządzania świadectw energetycznych budynków.

Książka przeznaczona jest dla osób, które chcą się przygotować lub przygotowują się do sporządzania świadectw oraz dla osób już sporządzających świadectwa. Powinna stanowić pomoc dla właścicieli i zarządców budynków, których dotyczy obowiązek sporządzenia świadectw i którzy powinni korzystać z zawartej w świadectwach oceny charakterystyki energetycznej budynków i zaleceń dotyczących możliwej poprawy tej charakterystyki.

Treść książki może być także przydatna dla osób pośredniczących w sprzedaży i wynajmie budynków i mieszkań.

Spis treści:

Rozdział 1 zawiera informacje o systemie świadectw charakterystyki energetycznej budynków, o sytuacjach, w których istnieje obowiązek sporządzenia świadectwa, a także o wymaganiach dotyczących osób sporządzających świadectwa.

Rozdział 2 omawia obszernie zasady sporządzania świadectw, wraz z podaniem przykładów.

Rozdział 3 zawiera metody zbierania i przygotowania danych niezbędnych do wykonania obliczeń.

Rozdział 4 i 5 przedstawia (z licznymi przykładami) zasady obliczeń, których wykonanie jest konieczne dla sporządzenia świadectwa, a więc obliczenia dotyczących wymiany ciepła ze środowiskiem zewnętrznym oraz obliczenia zapotrzebowania na energię. Rozdział 6 dotyczy zaleceń, które można wskazać właścicielom jako środki poprawy charakterystyki energetycznej budynków.

Załącznik 1 zawiera wymagania prawne dotyczące cech energetycznych budynków.

Załączniku 2 przedstawia uwagi o działaniu systemu świadectw.

Książka zawiera: 20 rysunków, 64 tablic oraz liczne przykłady.

Niewątpliwym praktycznym ułatwieniem będą podane w książce Przykłady obliczania charakterystyki energetycznej budynku, Przykłady świadectwa energetycznego budynku, a także podane w 10 kolejnych krokach Obliczanie zapotrzebowana na energię do ogrzewania i wentylacji.


wydawca: Polcen Sp. z o.o.
autor: dr inż. Maciej Robakiewicz
wyd. 2023 r.,
format - B5,
ilość stron: 194
ISBN: 978-83-64795-78-7