Projektowanie stóp fundamentowych

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 2007
  • Dostępność: jest na stanie

  • Historia ceny
  • Czas realizacji: 24h + czas dostawy zgodny z wybranym przewoźnikiem
  • szt.
  • 47,00 zł / szt.

Projektowanie stóp fundamentowych

Fragment wstępu:
"Fundamentowanie to, bez przesady, jedna z najważniejszych dziedzin w obrębie nauk związanych z budownictwem. To dzięki niej (oprócz statyki i wytrzymałości materiałów) obiekty budowlane mogą nam służyć w bezpieczny sposób.(...)
W niniejszej książce uwagę skupiono na stopach fundamentowych. Ten rodzaj fundamentu w praktyce inżynierskiej występuje często, a podane tu zasady mogą być przeniesione na inne rodzaje fundamentów.
Pierwszy rozdział książki stanowi podstawowe kompendium wiedzy geotechnicznej niezbędnej do projektowania stóp fundamentowych.
W rozdziale drugim, krok po kroku, szczegółowo omówiono cząstkowe zadania, które składają się na projet posadowienia stopy fundamentowej.
W książce podano zasady teoretyczne, wzory, wykresy, a w niektórych przypadkach praktyczne nomogramy. Pozwala to Czytelnikowi na zdobycie lub ugruntowanie potrzebnej wiedzy, wykonanie obliczeń oraz daje możliwość oceny poprawności algorytmów przyjętych do tworzenia komputerowych programów obliczeniowych.(...)
W książce występują liczne odwołania do Eurokodu 7. Wszędzie tam, gdzie one występują, mamy na myśli normy:
? PN-EN ISO 14688-1:2006. Badanie geotechniczne. Oznaczanie i klasyfikowanie gruntów. Część 1: Oznaczanie i opis.
? PN-EN ISO 14688-2:2006. Badanie geotechniczne. Oznaczanie i klasyfikowanie gruntów. Część 2: Zasady klasyfikowania.
? PN-EN 1997-1 (maj 2008). Eurokod 7. Projektowanie geotechniczne. Część 1: Zasady ogólne.
? PN-EN 1997-2 (kwiecień 2009). Eurokod 7. Projektowanie geotechniczne. Część 2: Rozpoznanie i badanie podłoża gruntowego.
Książka adresowana jest do inżynierów, nauczycieli akademickich i studentów wydziałów budownictwa oraz inżynierii środowiska. Autor żywi nadzieję, że dla wielu Czytelników książka okaże się pomocna i spotka się z życzliwym przyjęciem."


wydawca: Dolnośląskie Wydawnictwo Edukacyjne
autor: Jacek Pieczyrak
wyd. 2018 r.
format: 17 x 24 cm
okładka: twarda
ilość stron: 235
ISBN:978-83-7125-278-5